۲۴ مهر ۱۴۰۰

تولید سامانه های کنترل هوشمند برای پایش تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

تولید سامانه های کنترل هوشمند برای پایش تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

محققان در یک شرکت دانش بنیان با راه اندازی سامانه های کنترل هوشمند به پایش تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان ها پرداخته اند که مصرف انرژی به درستی مدیریت شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تورج بطحایی رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان «پیشران انرژی» تولید کننده سامانه های کنترل هوشمند در پایش مستمر تاسیسات سرمایش گرمایش و تهویه مطبوع در خصوص محصولات خود گفت: این شرکت دارای بخش های مختلف تحقیق و توسعه ، مانیتورینگ آنلاین و M&Vپایش و صحه گذاری و بخش اجرایی به همراه نمایندگی های فعال در سراسر کشور است.
وی افزود: بنا به تائید شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و سازمان بهره وری انرژی ایران هوشمند سازی موتورخانه ها یکی از موثرترین راه کار بهینه سازی با کوتاه ترین دوره بازگشت سرمایه در ساختمان مسکونی اداری است .
وی گفت : از این رو طی ۵ سال گذشته توانستیم با طراحی و توسعه نرم افزار یکپارچه مدیریت انرژی به کنترل و پایش تاسیسات سرمایش ، گرمایش و تهویه مطبوع و میترینگ ‌آب و انرژی به دستاوردهای کم نظیری در این حوزه برسیم .
بطحایی افزود: تاسیسات ۵۰۰ ساختمان بزرگ در سطح کشور از جمله ساختمان های تابعه شرکت ملی گاز ایران ، پخش فراورده های نفتی ایران ، توزیع برق ، وزارت خانه های ارتباطات و فتاوری اطلاعات ، کار و رفاه امور اجتماعی ، دانشگاه ها ، دستگاه های برج های مسکونی و ….تحت کنترل و پایش آنلاین این نرم افزار می باشند
به گفته رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان، تا به امروز ۲۲هزار موتورخانه را در ۸۰۰ نقطه کشور تجهیز کردیم.
وی با تاکید بر اینکه با راهکارهای کنترلی میتوانیم صرفه جویی در ساختمان ها داشته باشیم، بیان کرد: صرفه جویی باعث کاهش نرخ استهلاک در سال خواهد شد.
بطحایی ادامه داد: با توجه به اینکه هر ساحتمان پتانسیل این را دارد که صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی داشته باشد این نرم افزار را طراحی و در اختیار ساختمان های مختلف قرار دادیم.
دانش آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: اداره ها، مدارس، فضاهای آموزشی، بیمارستان ها، سینماها، مراکز تفریجی، مراکز تجاری و… می توانند از این سامانه بهره ببرند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

مطالب مرتبط