۱۵ آذر ۱۴۰۰

اهم برنامه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۹۹

اهم برنامه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۹۹

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
دکتر «سید احمد معتمدی» رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ اهم برنامه‌های این دانشگاه در سال ۹۹ را به شرح ذیل تبیین کرد:
⬅️جهش در اجرای طرح «مهارت افزایی»

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به برنامه های این دانشگاه برای سال ۹۹ گفت: طرح مهارت افزایی این دانشگاه برای سال ۹۹ مورد بازنگری قرار گرفته است که به زودی نهایی شده و این بازنگری موجب می شود تا دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال جدید در حوزه مهارت افزایی جهش زیادی داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی گفت: باتوجه به اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای برنامه راهبردی است، براساس این برنامه، فعالیت ها و سیاست های دانشگاه مشخص شده است.
وی افزود: در برنامه راهبردی این دانشگاه به موضوع مهارت افزایی و کارآفرینی توجه جدی شده است و در سال گذشته نیز در این دانشگاه فعالیت های چشمگیر و مهمی در این حوزه انجام شد اما طرح مهارت افزایی این دانشگاه مورد بازنگری قرار گرفته و امیدواریم به زودی به اجرا گذاشته شود.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: در حوزه مهارت افزایی طرح خوبی تهیه شده است که از همکاران درخواست کردیم تا در خصوص این طرح نظرات خود را ارائه کنند و امیدواریم تا پایان فروردین ماه این طرح نهایی شود.
دکتر معتمدی افزود: برای اجرای این طرح اعتباری بالغ بر ۳ تا ۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده تا دانشگاه در این حوزه با جهش در سال ۹۹ مواجه باشد.
وی تاکید کرد: در حوزه کارآفرینی نیز فعالیت های زیادی در سال گذشته در این دانشگاه انجام شده است و این روند در سال جدید نیز ادامه خواهد شد در واقع می توان گفت که این دانشگاه در حوزه کارآفرینی جزء دانشگاه های پیشتاز بوده است.

⬅️تصمیمات آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای مقابله با کرونا

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه متاسفانه بیماری کرونا بر فعالیت دانشگاه ها مانند دیگر مراکز کشور تاثیر داشته است، گفت: در این راستا آیین نامه ای تدوین شده که نحوه فعالیت های آموزشی و پژوهشی را مشخص کرده است.

دکتر معتمدی خاطرنشان کرد: برنامه داریم در سال جدید به نحوی فعالیت کنیم که آثار مرتبط با بیماری کرونا به حداقل برسد و تاجایی که ممکن است فعالیت های مهم دانشگاه نیز متوقف نشود.

وی با بیان اینکه این دانشگاه دارای ۱۴ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی است، اظهار داشت: دانشگاه محل اجتماع دانشجویان از شهرهای مختلف است بنابراین باتوجه به شیوع بیماری کرونا حساسیت های زیادی در فعالیت های دانشگاه ها وجود دارد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: این دانشگاه دارای ۴ هزار و ۵۰۰ دانشجوی خوابگاهی است که ممکن است تجمع دانشجویان در خوابگاه ها منجر به شیوع بیشتر کرونا در کشور شود بنابراین دانشگاه اقدام به برگزاری کلاس های درسی به صورت مجازی کرده است.
دکتر معتمدی ادامه داد: دانشگاه ها زمانی می توانند به فعالیت های حضوری خود ادامه دهند که مشکل شیوع ویروس کرونا از بین رفته باشد.
وی عنوان کرد: باتوجه به مشکلات پیش آمده آیین نامه ای برای سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدوین شده است که در این آیین نامه شرایط ادامه تحصیل دانشجویان و اجرای پروژه ها مشخص شده است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: براساس این آیین نامه برای دروس نظری تاجایی که ممکن است ازپتانسیل فضای مجازی استفاده خواهد شد اما قطعا ترم تحصیلی طولانی تر شده به نحوی که در تابستان نیز ترم جاری ادامه خواهد یافت.
دکتر معتمدی ادامه داد: باتوجه به اینکه بخشی از دروس نیازمند کارگاه و آزمایشگاه است بنابراین ارائه این دروس در تابستان انجام خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: سعی می کنیم استانداردهای کیفیت دروس را در کلاس های مجازی رعایت کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در این آیین نامه تسهیلاتی در نظر گرفته شده است که اگر دانشجویی به هر دلیلی نتوانست درسی را ادامه دهد بتواند آن درس را حذف کند.
دکتر معتمدی عنوان کرد: به طور مثال در دوره کارشناسی دانشجویان اگر دروس اخذ شده دانشجویان از ۱۲ واحد کمتر نشود می توانند ۲ درس خود را حذف کنند.
وی افزود: همچنین دانشجویان کارشناسی ارشد نیز می توانند تا ۶ واحد درسی را حذف کنند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: درصورتی که دانشجویی تصمیم به حذف ترم کند درخواست وی باید در کمیسیون موارد خاص مورد بررسی قرار گیرد.
دکتر معتمدی ادامه داد: تمهیداتی که دانشگاه های داخلی در دوران شیوع بیماری کرونا اتخاذ کرده اند در بسیاری از دانشگاه های معتبر جهانی هم (که بعد از ما با این مشکل مواجه شده اند) تصمیمات مشابه گرفته اند.
وی اظهار داشت: در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجباری برای تشکیل کلاس ها به صورت مجازی وجود نداشت اما حدود ۵۰ درصد کلاس ها به صورت مجازی تشکیل شده است و با روندی که در پیش گرفته شده پیش بینی می شود ۹۰ درصد کلاس ها به صورت مجازی دنبال شوند.

⬅️جزئیات دفاع پایان نامه ها در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه داریم دفاع پایان نامه های مقطع کارشناسی این دانشگاه به صورت مجازی انجام شود.
دکتر معتمدی خاطرنشان کرد: دفاع پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد نیز به نحوی خواهد بود که در جلسه دفاع دانشجو و استاد راهنما حضور داشته باشند اما داوران می توانند به صورت مجازی در جلسه حضور داشته باشند.
وی تاکید کرد: حضور مدعوین و پذیرایی نیز در جلسات دفاع پایان نامه ها ممنوع شده است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: برای دفاع از رساله های دوره دکتری نیز توصیه کردیم که دفاع به زمانی منتقل شود که شرایط بهتر شده باشد اما اگر برای دفاع از رساله اضطرار وجود داشت، برخی داوران می توانند به صورت مجازی در جلسه دفاع حضور داشته باشند.
دکتر معتمدی تاکید کرد: باتوجه به شرایط پیش آمده اگر دانشجو نتوانست از پایان نامه خود دفاع کند دانشجویان شامل جریمه نخواهند شد.
وی گفت: درصورتی که ترم تحصیلی طولانی تر شود برای زمان امتحانات نیز تصمیم گیری می شود.

⬅️پیگیری پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی در خانه

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: در شرایط فعلی اساتید و دانشجویان پروژه ها و قراردادهای صنعتی را تاجایی که امکان دارد در منازل پیگیری می کنند و اگر در شرایط خاص پروژه ها نیازمند آزمایشگاه بودند با رعایت اصول بهداشتی افراد در آزمایشگاه حضور می یابند.
وی گفت : از دانشجویان عزیز تقاضا می کنیم حتما به دستورالعمل ها و اطلاعیه های ابلاغی توجه نمایند و مطابق همان اقدام کنند.

⬅️فعالیت شرکت های دانش بنیان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در زمینه تولید ماسک و مواد ضدعفونی

دکتر معتمدی خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان این دانشگاه در زمان شیوع بیماری کرونا فعال بودند و تعداد قابل توجهی از این شرکت ها در حوزه تولید ماسک و مواد ضدعفونی کنند فعالیت دارند.
وی عنوان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز مطالعات مربوط به طبعات کرونا از جمله مباحث اقتصادی و اقتصاد صنعتی فعال است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: براساس اعلام ستاد کرونا فعالیت های اداری دانشگاه نیز به صورت ۳۰ درصدی دنبال می شود و کارکنان دانشگاه شیفت بندی شده اند و بسیاری از فعالیت ها به صورت دورکاری دنبال می شود.
وی با بیان اینکه جلسه هیات رئیسه دانشگاه در هفته دوم نوروز به صورت مجازی برگزار شد، افزود: برنامه داریم با کمک واحد انفورماتیک دانشگاه جلسات در حوزه ها و دانشکده های مختلف نیز در شرایط فعلی به صور مجازی انجام شود که امیدواریم بستر آن تا یک هفته آینده فراهم شود.

⬅️توسعه مراکز نوآوری دانشگاه در سال ۹۹

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: افزایش قراردادهای صنعتی موضوع مهمی است که اواخر سال گذشته اقدامات خوبی در این حوزه انجام شد که نتایج آن در سه ماهه اول سال۹۹ مشخص خواهد شد.
دکتر معتمدی ادامه داد: در دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ۲۰۰ مرکز نوآور و شرکت های دانش بنیان عبور کرده ایم و تا پایان سال جدید با راه اندازی واحدهای فناوری در همه دانشکده ها و افتتاح مرکز نوآوری خوارزمی در اوایل تابستان تعداد واحدهای فناور و نوآور این دانشگاه از ۳۰۰ مرکز عبور خواهد کرد.

⬅️افزایش حقوق اساتید و کارمندان دانشگاه

وی افزود: افزایش حقوق اساتید و کارمندان دانشگاه در سال ۹۹ مورد توجه است این درحالی است که اعتبار خاصی از سوی دولت برای این موضوع دیده نشده و تامین این اعتبار باید از محل صرفه جویی دیده شود.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: بار ۳۰ درصدی و ۴۰ درصدی زیاد است. اما باتوجه به تورمی که وجود دارد موضوع افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی حقوق بسیار سخت است اما سعی داریم آن را سریعتر اجرا کنیم که اعتبار این موضوع باید از محل صرفه جویی ها، اعتبارات و درآمدهای دانشگاه و دولت تامین شود.

⬅️افزایش ظرفیت خوابگاه ها و سلف های دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دکتر معتمدی اضافه کرد: خوشبختانه طی ۵ سال گذشته ظرفیت سلف های دانشجویی این دانشگاه از دوبرابر بیشتر شده است.
وی ادامه داد: سلف های مکمل دانشگاه نیز راه اندازی شدند که استفاده از آنها از سوی دانشجویان اختیاری است که در این سلف ها بر روی قیمت هر غذا سوبسید ارائه می شود و احتمال دارد امسال نیز سوبسید غذای رستوران های مکمل را بیشتر کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ظرفیت خوابگاه های این دانشگاه طی چند سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است و برنامه داریم افزایش ظرفیت خوابگاه ها همچنان ادامه داشته باشد.
دکتر معتمدی عنوان کرد: برنامه جامعی برای جهش ظرفیت های خوابگاهی این دانشگاه داریم که این برنامه ممکن است در سالهای ۹۹ و ۱۴۰۰ اجرایی شود.
وی افزود: طی سال های گذشته کیفیت خوابگاه های این دانشگاه ارتقا یافته است و درحال حاضر بسیاری از خوابگاه های این دانشگاه در رتبه های اول و دوم قرار دارند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

مطالب مرتبط