تمهیدات دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای برگزاری امتحانات حضوری/۱۰۰ درصد از آموزش دانشگاه به صورت مجازی

تمهیدات دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای برگزاری امتحانات حضوری/۱۰۰ درصد از آموزش دانشگاه به صورت مجازی
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به تمهیدات این دانشگاه برای برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم گفت: تمامی پروتکل های بهداشتی برای برگزاری امتحانات حضوری این دانشگاه اجرا خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر: دکتر سید احمد معتمدی گفت؛ دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام آمادگی کرده و به طور قطع امتحانات این دانشگاه به صورت حضوری برگزار خواهد شد.
وی افزود: برای رسیدن به این تصمیم چند جلسه با هیئت رئیسه و شورای دانشگاه برگزار شد و در نهایت تصمیم به برگزاری حضوری امتحانات شد.
«امتحانات مجازی کیفیت لازم را ندارد»
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این دانشگاه نمی تواند امتحانات را مجازی برگزار کند، تاکید کرد: در دنیا نیز مطرح می شود که امتحانات مجازی و غیرحضوری کیفیت لازم را ندارد.
دکتر معتمدی ادامه داد: ارزیابی دارای یک استاندارد است و تفاوت میان دانشگاه های معتبر و غیر معتبر در استاندارد امتحانات و ارزیابی است.
«تاکید داریم امتحانات به صورت حضوری برگزار شود»
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: در روند برگزاری امتحانات، تاکیدات ستاد مقابله با کرونا به صورت کامل رعایت خواهد شد و در این راستا دانشگاه با تراکم کمتر بازگشایی می شود.
دکتر معتمدی اضافه کرد: باتوجه به اینکه بسیاری از دانشجویان این دانشگاه از دیگر شهرهای کشور می آیند، بنابراین خوابگاه ها نیز باید بازگشایی شوند اما در شرایط فعلی و برای جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا تراکم در خوابگاه ها به حداقل و کمتر از ۵۰ درصد از ظرفیت خود می رسد و پروتکل های بهداشتی در آنها خیلی قوی اجرا خواهد شد.
وی گفت: دو مقطع تحصیلات تکمیلی و کارشناسی از یکدیگر جدا شده اند تا از این طریق تراکم در خوابگاه‌ها و کلاس‌های برگزاری امتحانات رعایت شود.
«کاهش تراکم اتاق‌های خوابگاهی در زمان برگزاری امتحانات»
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد؛ کاهش تراکم در خوابگاه‌ها و در داخل دانشگاه به تنهایی کفایت نمی‌کند بلکه مهم‌تر از همه اقدامات، رعایت بهداشت «فردی» توسط خود دانشجویان نیز هست.
دکتر معتمدی ادامه داد: حتما از دانشجویان درخواست داریم که مسئله شیوع بیماری کرونا را بسیار جدی بگیرند و اصول بهداشتی را رعایت کنند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین یکی از بحث هایی که وجود دارد استفاده از ظرفیت پردیس های استانی دانشگاه است که امتحانات در آن پردیس ها نیز برگزار شود تا دانشجویان در پردیس مرکزی دانشگاه تجمع نداشته باشند، حتی این احتمال وجود دارد که شرایط امتحان حضوری دانشجویان را در مرکز برخی استان های بزرگ فراهم کنیم.
دکتر معتمدی اظهار داشت: هر چند مجموعه اقدامات برای دانشگاه هزینه بالایی دارد اما  دانشجویان و خانواده ها بدانند که دغدغه و نگرانی زیادی برای سلامتی دانشجویان قائل هستیم و حتما وضعیت استاندارد را برای برگزاری امتحانات تامین خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: با روند کاهشی بیماری کرونا و تدابیری که اندیشیده شده، احتمالا امتحانات این دانشگاه از ۷ تیرماه سالجاری برگزار خواهد شد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: دانشگاه از ۱۷ خردادماه فعال‌تر می‌شود و در این راستا پروژه های تحقیقاتی، پروژه های کارشناسی ارشد و دکتری نیز با شتاب بیشتری دنبال خواهد شد.
دکتر معتمدی ادامه داد:  باتوجه به اینکه در حال حاضر کلاس های دانشگاه به صورت مجازی انجام می شود و رو به اتمام است، نیازی به برگزاری کلاس‌های حضوری نیست.
وی افزود: در صورتی که شرایط مهیا باشد، از ۱۷ خردادماه اساتید در دانشگاه حضور بیشتری خواهند داشت و دانشجو اگر سوالی دارد می تواند در دانشگاه حاضر شود.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: سلف و خوابگاه‌های دانشگاه تا ۷تیرماه که زمان برگزاری امتحانات است تعطیل خواهد بود البته برنامه داریم یک هفته قبل از امتحانات خوابگاه‌ها را باز کنیم که دانشجویان اگر سوالی از اساتید دارند بتوانند به صورت حضوری در دانشگاه حاضر شوند اما هنوز این موضوع نهایی نشده است.
«۱۰۰ درصد آموزش دانشگاه به صورت مجازی»
دکتر معتمدی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گذشته تجربه برگزاری دوره های مجازی را داشته است، گفت: زمانی این دانشگاه ۳ هزار و ۵۰۰ دانشجوی مجازی داشت که بیشترین تعداد دانشجویان مجازی را به خود اختصاص داده بود. ولیکن بعد از مدتی که سیاست های وزارت علوم و دانشگاه تغییر کرد تعداد دانشجویان مجازی این دانشگاه کاهش پیدا کرد و تقریبا به صفر رسید اما زیرساخت های لازم برای برگزاری این دوره ها در دانشگاه وجود داشت.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: با شیوع کرونا آموزش الکترونیک در دانشگاه آغاز شد که  برای این موضوع زیرساخت های لازم در اسفند و فروردین ماه تقویت شد و پهنای باند دانشگاه نیز افزایش یافت.
دکتر معتمدی با بیان اینکه قبل از اسفندماه سال گذشته برگزاری کلاس های مجازی در دانشگاه اجباری نبود، تاکید کرد: پس از تعطیلات نوروز این نوع آموزش در دانشگاه اجباری شد و درحال حاضر ۱۰۰ درصد کلاس های درسی این دانشگاه به صورت مجازی برگزار می شود.
وی عنوان کرد: برای دستیابی به این موضوع کمک هایی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت علوم دریافت کردیم و تجربیات خود را به دیگر دانشگاه های کشور نیز ارائه دادیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در این راستا دوره های آموزشی برای اساتید برگزار شد و دانشجویان و پرسنل ذی‌ربط به خوبی همکاری کردند.
دکتر معتمدی تاکید کرد: ۹۰ درصد دانشگاه های جهان همین مسیری که ما رفتیم را طی کردند و نباید در آینده نیز این تجربه را کنار بگذاریم و باید در کنار آموزش حضوری به آموزش مجازی نیز توجه داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد:  دانشگاه مشکلی از نظر زیرساخت برای دوره های مجازی ندارد اما باید قبول کنیم که آموزش مجازی کیفیت آموزش روزانه را نخواهد داشت. بلکه ترکیبی از آموزش حضوری و مجازی می تواند کیفیت مناسبی را عرضه کند.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Related posts