راه اندازی مرکز هوش مصنوعی به نام شهدای دانشجوی سانحه هوایی

راه اندازی مرکز هوش مصنوعی به نام شهدای دانشجوی سانحه هوایی
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نظر دارد با همکاری سه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف و تهران مرکز هوش مصنوعی به نام شهدای دانشجوی سانحه هوایی راه اندازی کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد داده است که یک مرکز هوش مصنوعی راه ا ندازی شود که این مرکز به نام شهدای دانشجوی حادثه هوایی هواپیمایی اوکراین نامگذاری شود چراکه در این هواپیما فارغ التحصیلان سه دانشگاه برتر کشور از جمله دانشگاه صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف و تهران حضور داشتندبنابراین از روسای سه دانشگاه صنعتی شریف، تهران و صنعتی امیرکبیر دعوت شد تا درخصوص نحوه کار این مرکز تبادل نظر صورت گیرد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: مرکزیت این مرکز هوش مصنوعی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد بود وشعبه های این مرکز در سه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف و تهران است.
دکتر معتمدی عنوان کرد: پس از راه اندازی این مرکز تمامی دانشگاه ها می توانند از امکانات و خدمات این مرکز استفاده کنند.
وی با بیان اینکه هوش مصنوعی پیشانی علم دنیا است، گفت: باتوجه به اینکه بسیاری از شهدای این سانحه هوایی افراد برجسته علمی کشور بودند بنابراین نامگذاری این مرکز به نام این شهدا بسیار حائز اهمیت است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در این راستا قرار است تفاهم نامه ای میان وزرای ارتباطات و علوم، سه دانشگاه و پژوهشگاه فناوری ارتباطات و اطلاعات منعقد شود.
دکتر معتمدی ادامه داد: در واقع یک تفاهم نامه چهارجانبه با امضا دو وزیر برای راه اندازی این مرکز منعقد خواهد شد.
وی اظهار داشت: با راه اندازی این مرکز حوزه هوش مصنوعی رشد بسیار خوبی در کشور خواهد داشت.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: قرارداد این مرکز به زودی منعقد خواهد شد و تلاش می شود که تا قبل از مهرماه سال آینده و آغاز سال تحصیلی جدید این مرکز راه اندازی شود.
دکتر معتمدی گفت: هوش مصنوعی یک زمینه تخصصی و روز دنیا است  که کاربردهای زیادی در زمینه های مختلف دارد در واقع هرزمان که بحث محاسبات سنگین مطرح است این علم مورد استفاده قرار می گیرد.
وی عنوان کرد: امروزه در کنار تکنیک های ریاضی از هوش مصنوعی کمک گرفته می شود.
دکتر معتمدی عنوان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه هوش مصنوعی بسیار قوی است به نحوی که حدود ۱۰۰ عضو هیات علمی این دانشگاه در این حوزه فعالیت می کنند و گروه هایی نیز در این دانشگاه فعال هستند که با نام هوش مصنوعی درحال فعالیت هستند.
وی افزود: با راه اندازی این مرکز، دانشگاه صنعتی امیرکبیر می تواند بسیار قوی در این حوزه فعالیت کند چراکه این دانشگاه دارای ابررایانه است و به دنبال طراحی و ایجاد یک ابررایانه جدید نیز است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: حادثه ای که اتفاق افتاد حادثه دلخراش و سنگینی برای همه مردم ایران بود و تعداد زیادی از سرنشینان این هواپیما دانشجویان خارج کشور بودند و به همین دلیل این حادثه برای کشور بسیار خسارت بار بوده است.
وی افزود: مدیریت دانشگاه از همان ابتدا سعی کرد در خصوص این حادثه فعال برخورد کند و با بازماندگان حادثه همدردی کند و به اتفاق روسای دانشکده ها، اساتید و اعضای هیأت رئیسه در مراسم تشییع و مراسم ختم دانش آموختگان این دانشگاه که در این سانحه جان باختند  شرکت کردیم و بعد از این نیز همه باید سعی کنیم تاجایی که ممکن است از غم و اندوه خانواده های بازماندگان کم کنیم.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Related posts