اعزام تیم رباتیک به مسابقات جهانی رباتیک فیرا

اعزام تیم رباتیک به مسابقات جهانی رباتیک فیرا
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تیم های رباتیک جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت در مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۱۸ عازم کشور تایوان می شوند. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ،دکتر سروش صادق نژاد، رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا در این خصوص افزود، مسابقات جهانی رباتیک فیرا امسال، برای بیست و دومین سال متوالی، به همت فدارسیون جهانی رباتیک فیرا، در شهر تایوچونگ کشور تایوان برگزار می شود. این مسابقات در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی و در تاریخ های ۱۵ الی ۲۱ مردادماه برگزار می گردد. ایران نیز در بخش دانش آموزی با ۲۴ تیم و در بخش دانشجویی ۹ تیم نمایندگانی برای حضور در این رقابت ها داشته که به تدریج از روز شنبه این تیم ها به این شهر عزیمت خواهند نمود
عضو هیئت رئیسه فدارسیون جهانی رباتیک فیرا افزود: هدف این مسابقات اشاعه ی دانش رباتیک و هوش مصنوعی در بین نسل جوان و تربیت نیرویی متخصص در جهت تقویت خلاقیت و نوآوری دانش آموزان و دانشجویان و همچنین توسعه ی این دانش در کشورهای مختلف دانست و اشاره کرد با برگزاری مسابقاتی از این دست می توان امید داشت تا با ترویج این دانش در آینده ای نه چندان دور، به عنوان کارآفرینانی موفق در این حوزه، کشور را از دستاوردهای خود بهره مند سازند.
وی افزود: امسال در کنار برگزاری مسابقات مدرسه رباتیک بین المللی فیرا نیز برای دومین سال متوالی در روزهای پیش از مسابقات برگزار شده که کشورها در یک برنامه بین المللی هماهنگ به آموختن آخرین دستاوردهای روز دنیا می پردازند. همگام با این فریند، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) نیز برنامه های آموزشی خوبی را در راستای برنامه های فدراسیون جهانی و در قالب مدرسه رباتیک امیرکبیر از سال گذشته آغاز کرده است. همچنین با برگزاری منظم مسابقات بین المللی رباتیک امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران) که امسال نیز در اوایل اسفندماه سال جاری برگزار میشود، کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا سعی دارد تا با همکاری مجامع بین المللی بتواند در توسعه این دانش در کشور و افزایش مهارت علاقه مندان به این حوزه گام بردارد.
و در پایان خاطرنشان کرد، در سال جاری تیم هایی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تهران، دانشگاه آزاد اسلامی و مدرسه رباتیک امیرکبیر، مدارس دانش، سلام صدر، سلام دیباجی، کوشش، ابوریحان، عترت، طلیعه و موسسه آموزشی آرمان در مسابقات جهانی رباتیک فیرا در کشور تایوان حضور خواهند داشت.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Related posts