معرفی برگزیدگان مسابقه ماهواره مکعب ایرانی

معرفی برگزیدگان مسابقه ماهواره مکعب ایرانی
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

برگزیدگان رقابت دانشجویی طراحی و ساخت ماهواره مکعب ایرانی و رقابت برای اهداف علمی تاسواره ها همزمان با روز ملی فناوری فضایی معرفی شدند که تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به کسب مقام دوم شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، مسابقه دانشجویی طراحی و ساخت ماهواره مکعب ایرانی (کیوبست) که از سال ۹۴ آغاز شده است با انتخاب ۳ تیم برتر دانشگاهی به کار خود پایان داد.
پس از ارزیابی های صورت گرفته از میان ۲۱ تیم دانشگاهی راه یافته به این رقابت، ۳ تیم به عنوان تیم های برتر این مسابقات معرفی شدند و همزمان با مراسم روز ملی فناوری فضایی، مورد تقدیر قرار گرفتند.
براین اساس رتبه نخست طراحی و ساخت ماهواره مکعب ایرانی در فاز طراحی دقیق به تیم پلوتون از دانشگاه صنعتی مالک اشتر اختصاص یافت. تیم مکعبی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و تیم نصیر یک از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نیز رتبه های دوم و سوم این مسابقه را بدست آوردند.
این مسابقه ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور است که با هدف جذب نیروهای متخصص و علاقه‌مند برای ورود به عرصه تحقیقات فضایی، ایجاد بسته مناسب تمرین عملی دانشجویان در زمینه‌های فضایی، شناسایی استعدادهای علمی و فنی در زمینه‌های فضایی و ترویج فناوری‌های فضایی و کاربرد آن در اقشار مختلف برگزار می‌شود.
در این مسابقه تیم‌ها تلاش می‌کنند تا ضمن آموزش، ماهواره‌ مکعبی را طراحی کنند. ماهواره‌های طراحی شده طی ۵ مرحله مورد ارزیابی قرار گرفتند و در هر مرحله تعدادی از آنها برای ورود به مرحله بعد انتخاب شدند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

مطالب مرتبط