رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر: عضویت در اتحادیه اوراسیا تاثیرگذار است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر: عضویت در اتحادیه اوراسیا تاثیرگذار است.
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) به عنوان یکی از اعضای اتحادیه دانشگاه های اوراسیا میزبان کارگاه آموزشی یک روزه ای تحت عنوان «راهکارهای بین المللی سازی آموزش عالی برای دانشگاه ها و موسسات آموزشی عالی» بود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر :
عضویت در اتحادیه اوراسیا تاثیرگذار است
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این آیین عضویت در اتحادیه اوراسیا را برای رسیدن به اهداف بین المللی دانشگاه ها بسیار موثر خواند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : دکتر احمد معتمدی ضمن اظهار خشنودی از میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای برگزاری این نشست گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های کشور است که ۴ هزار دانشجو دارد و ۵۰ درصد آنان در تحصیلات تکمیلی در ۱۶دانشکده و ۴ سایت مشغول به تحصیل هستند، ضمن اینکه ۲۴ مرکز تحقیقاتی نیز در این دانشگاه به کار پژوهش و تحقیقات مشغول است.
وی بحث بین المللی شدن و توسعه همکاری های بین المللی را یکی از شش برنامه دانشگاه امیرکبیر ذکر کرد و افزود: به همین منظور در چند سال اخیر سعی داشته ایم ارتباطات نزدیکی با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و سازمان های معتبر بین المللی داشته باشیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به همکاری هاو برگزاری دوره های مشترک در سطح منطقه و همچنین دانشگاه های کشورهای اروپایی و عملیاتی شدن برنامه های مختلف از جمله جذب دانشجو، برای همکاری بیشتر و فعال تر با اتحادیه اوراسیا اعلام آمادگی کرد.

دبیر کل اتحادیه دانشگاه های اوراسیا مطرح کرد:
توسعه علم و تکنولوژی در دنیا نیازمند تقویت نگاه جهانی شدن از سوی کشورها

دبیرکل اتحادیه دانشگاه های اوراسیا ضمن تاکید بر حفظ ریشه و سرمایه های دینی، فرهنگی و اخلاقی کشورها گفت: توسعه علمی و تکنولوژی در دنیا نیازمند تقویت نگاه جهانی شدن از سوی کشورها است.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان یکی از اعضای اتحادیه دانشگاه های اوراسیا میزبان کارگاه آموزشی یک روزه ای تحت عنوان’راهکارهای بین المللی سازی آموزش عالی برای دانشگاه ها و موسسات آموزشی عالی’ بود.
اتحادیه دانشگاه های اوراسیا سازمانی غیرانتفاعی و وابسته به انجمن اروپایی تضمین کیفیت آموزش عالی است که از سوی ۷ دانشگاه در منطقه اوراسیا در سال ۲۰۰۸ برای افزایش همکاری ها بین دانشگاه های اروپایی و تبادل دانشجو و استاد تاسیس شد. این اتحادیه اکنون ۹۴ عضو ثابت و ۷ عضو موسس دارد.
دکتر مصطفی آیدین دبیر کل اتحادیه دانشگاه های اوراسیا در آئین آغاز به کار این کارگاه یک روزه که قرار است با حضور متخصصان در زمینه آموزش عالی ایرانی و خارجی همچنین دانشگاهیان، روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و مدیران بین الملل دانشگاه‌ها برگزار و جدیدترین راهکارها در زمینه آموزش عالی بین الملل بحث و تبادل نظر شود در سخنانی ضمن تاکید بر اشتراکات فراوان فرهنگی، دینی و تاریخی دو کشور ایران و ترکیه گفت: متاسفانه در حال حاضر میزان همکاری های دو کشور ناکافی است.
وی با بیان اینکه، زمان های اخیر وزارت علوم دو کشور ایران و ترکیه تصمیمات بسیار مناسبی برای همکاری های دو جانبه اتخاذ کرده اند، افزود: این تصمیمات برای قدرت بخشیدن به میزان و کیفیت این همکاری ها است.
دبیر کل اتحادیه دانشگاه های اوراسیا با اشاره به حضور روسای دانشگاه ها و دفاتر بین المل در هماش و برنامه بین المللی سازی آموزش عالی و دانشگاه ها گفت: این اتحادیه بیش از ۱۰۵ عضو دارد که دانشگاه ها خیلی فعال بایکدیگر همکاری می کنند.
وی هدف اصلی این اتحادیه را همکاری فرهنگی، اقتصادی و آموزشی بین کشورهای منطقه اوراسیا عنوان کرد و با بیان این که هرسال برنامه های آکادمیک یوراس در پنج کشور مختلف برگزار می شود، افزود: امروز نیز یکی از کارهایی را که این اتحادیه انجام می دهد، شاهد خواهیم بود.
وی انجام پروژه های مشترک با دانشگاه های عضو، مدرسه های تابستانی و زمستانی مشترک و تبادل دانشجو و استاد بین دانشگاه های عضو و از همه مهمتر برپایی نمایشگاه سالانه در زمینه آموزش عالی از سوی کشورهای عضو این اتحادیه را که سال گذشته سومین نمایشگاه آن با حضور ۲۱۰ دانشگاه از سراسر دنیا از جمله ۱۴ دانشگاه ایران برگزار شد، از جمله مهمترین اقدامات اتحادیه دانشگاه های اوراسیا برشمرد.
دکتر آیدین با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه آموزش عالی در سالجاری، اظهار امیدواری کرد که تعداد بیشتری از دانشگاه های ایرانی در این نمایشگاه شرکت کنند.
دبیرکل اتحادیه دانشگاه های اوراسیا با اشاره به صرف بیش از ۴۰ سال از عمر خود در آموزش عالی گفت: تمام دنیا را بایستی با نگاه جهانی شدن باید نگریست و واقعیت های پشت جهانی شدن را به درستی باید در نظر گرفت.
وی در عین حال درک جهانی شدن را مستلزم عدم فراموش کردن ریشه های فرهنگی هر کشور دانست و گفت: ریشه های دینی و اخلاقی و فرهنگی نباید جدا شوند.

آیدین با بیان این که نباید دنبال زمان رفت بلکه لازم است همواره جلوتر از آن حرکت کرد، گفت: اگر زمان را تعقیب کنید، شما در واقع مقلد زمان خواهید شد. ما به عنوان دانشگاه باید جلوتر از زمان حرکت کنیم و الگوی سایر بخش های جامعه باشیم.
وی با اشاره به حضور جمع کثیری از دانشگاهیان کشور ترکیه در این کارگاه یک روزه برای همکاری با مراکز دانشگاهی ایران، بر تبعیت از معیارهای جدید بین المللی سازی آموزش عالی و دانشگاه ها برای بهره مندی هرچه بیشتر کشورهای عضو تاکید کرد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Related posts